ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Σητεια

Με ιδιαίτερη επιτυχία διεξήχθη την Κυριακή ο αγώνας δρόμουsitia geopark road race.

sitia geopark road race

Με ιδιαίτερη επιτυχία τόσο σε οργανωτικό επίπεδο, όσο και σε αριθμό συμμετοχών διεξήχθη την Κυριακή ο αγώνας δρόμου σε δημόσια οδό του Γεωπάρκου της Σητείας με επωνυμία sitia geopark road race.

Οι συμμετοχές σε όλες τις κατηγορίες ξεπέρασαν τις 500 με αποτέλεσμα η πλατεία της Σητείας να γεμίσει από μικρούς και μεγάλους αθλητές. Παράλληλα διεξήχθη αγώνας επίδειξης σφαιροβολίας στην παραλία της Σητεία σε φορητή βαλβίδα ρίψεων, ενώ πολύ κοντά στο χώρο διεξαγωγής των δρόμων διεξήχθησαν τα kid’s athletics, το πρόγραμμα της παγκόσμιας ομοσπονδίας στίβου για την μύηση των παιδιών στον κλασσικό αθλητισμό.

Οι διοργανωτές ευχαριστούν την Ιερά Μητρόπολη Ιεραπύτνης και Σητείας, το Λιμενικό Σώμα, το Αστυνομικό Τμήμα Σητείας, την ΕΔΕΑΚ, τους Σαμαρείτες του παραρτήματος Ερυθρού Σταυρού Σητείας, το Γενικό Νοσοκομείο Σητείας και το Σώμα Ελληνίδων Οδηγών παραρτήματος Σητείας.

Οι νικητές των αγώνων:
4.850 μ. ΑΝΔΡΩΝ

1) Τσολάκης Θεόδωρος Ολυμπιακός 15.27.72

2) Παπούλιας Ανέστης Παναθηναϊκός 15.54.29

3) Παπούλιας Χρήστος Παναθηναϊκος 15.54.34

9.700 μ ΑΝΔΡΩΝ

1) Βότσος Χρήστος Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος 32.51.16

2) Ζερβάκης Γιάννης Α.Ο. Τρίτων Χαλκίδας 32.51.35

3) Σηφάκης Μανόλης O.Φ.Η. 36.28.34

4.850 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1) Μαριδάκη Γεωργία Γ.Σ. Λιβυκός 20.29.0

2) Μαλιωτάκη Αθηνά Α.Ο. Λασιθίου 21.03.0

3) Καραγιαννάκη Γεωργία Ο.Φ.Η. 22.35.0

9.700 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1) Τρούλη Μαριάννα Ανεξάρτητη 43.24.01

2) Παρινού Νεκταρία Γ.Σ. Β. Κορνάρος 44.01.21

3) Καραγιάννη Δάφνη Γ.Σ. Β. Κορνάρος 46.17.94

2.400 μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

1) Καραμέτα Άγγελος Α.Ο. Κισσάμου 8.20.0

2) Σφενδουράκης Γιώργος Γ.Σ. Β. Κορνάρος 8.43.0

3) Πάγκαλος Νίκος Α.Ο. Λασιθίου 9.28.0

2.400 μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1) Ραφαηλάκη Νικολέτα Α.Ο. Λασιθίου 9.32.0

2) Σταγογιάννη Μαρία Ο.Κ.Α. Αρκάδι 9.39.0

3) Πατεράκη Κων/να Γ.Σ. Β. Κορνάρος 10.12.0

900μ Ε-ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ

1ος Ζογλοπίτης Γεωργιος Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος 2.58.19

2ος Πάγκαλος Ευθύμης Α.Ο. Λασιθίου 3.09.15

3ος Σκύβαλος Δημήτρης Α.Ο. Λασιθίου 3.10.50

900μ Ε-ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1η Βραβορίτη Αλεξάνδρα Ο.Κ.Α. Αρκάδι 3.08.46

2η Μουρουγιάννη Βίκυ Γ.Σ.Βιτσέντζος Κορνάρος 3.13.90

3η Δανδουλάκη Αριάδνη Σητειακός Α.Ο. 3.17.31

900μ Α-Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ

1ος Φραγκιαδάκης Πέτρος Σητειακός Α.Ο. 3.1.3.19

2ος Κοθέρε Α.Ο. Λασιθίου 3.17.22.

3ος Φρατζεσκάκης Εμμανουήλ 3.20.81

900μ Α-Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1η Μυλωνάκη Εμμανουέλα Σητειακός Α.Ο. 3.28.59

2η Κουνελάκη Έλλη Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος 3.35.12

3η Μελιανού Λυδία Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος 3.38.25

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΓΟΡΙΩΝ ΜΙΝΙ

1ος Μπεκιο Άρμπι Σητειακός Α.Ο. 7.35μ

2ος Καραδερμιτζόγλου Δημήτρης Γ.Σ.Βιτσέντζος Κορνάρος 6.83μ

3ος Καρασκούτης Γεώργιος Σητειακός Α.Ο. 6.00μ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

1η Κατσικανδαράκη Στέλλα Α.Ο.Κισάμου 9.65μ

2η Βερυκάκη Νεκταρία Α.Ο.Κισάμου 9.11μ

3η Τσεκούρα Τερψιχόρη Α.Ο.Κισάμου 7.68μ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΜΠΑΊΔΩΝ Β’

1ος Μοδιανάκης Άγγελος Α.Ο.κισάμου 10.40μ

2ος Λεθιοτάκης Αριστίδης Σητειακός Α.Ο. 9.40μ

3ος Σουλιώτης Ευάγγελος 7.75μ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

1Ος Αθανασάκης Χάρης Α.Ο. κύδων 14.22μ

2ος Ζωφάκης Εμμ Α.Ο. κύδων 12.43μ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1η Μυλωνακη Ζαχαρενια Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος 12.47μ

2η Σταματακη Στέλλα Γ .Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος 9.93μ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1η Μυλωνακη Ζαχαρενια Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος 10.62μ

2η Σταματακη Στέλλα Γ .Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος 7.45μ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΠΑ

1ος Καρυωτάκης Ιωάννης Α.Ο. Κύδων 14.80μ

2ος Ζωφακης Εμμ Α.Ο. Κύδων 12.69μ

3ος Πατεράκης Αλέξανδρος Α.Ο. Κύδων 10.17μ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΦΗΒΩΝ

1Ος Αθανασάκης Χάρης Α.Ο. Κύδων 13.64μ

2ος Κωνσταντουλάκης Αθανάσιος 13.08μ
sitia geopark road race