Καμία σχέση δεν έχει ο μηχανισμός SeaAcces , που έχει τοποθετηθεί στην πλαζ για την πρόσβαση όλων στη Θάλασσα, με το πρόβλημα που δημιουργήθηκε χτες, με τη χρήση ως παιχνιδιού, κατασκευής.
Όπως διευκρινίστηκε αρμοδίως στον STYLE100, το SeaAcces δεν επιτρέπει λόγω της κατασκευής του, τέτοια αντιμετώπιση από παιδιά.
Διευκρινίζουμε, λοιπόν, πως οι εικόνες στο σχετικό άρθρο, δεν έχουν σχέση με την SeeAess.
Μάλιστα, άνθρωπος της εταιρίας ήταν παρών στην παράδοση του μηχανισμού και , όπως μας είπε «σας μαρτυρώ ότι κανένα παιδί δεν πλησίασε, ούτε ανέβηκε πάνω στην ράμπα του μηχανισμού»
Η κατασκευή, που πραγματικά έγινε παιχνίδι, είναι ο μηχανισμός seatrac, άλλης εταιρίας.
ΝΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ