Συγχαρητήρια επιστολή απέστειλε ο Δήμαρχος Σητείας κ Γιώργος Ζερβάκης στον νέο Γενικό Περιφερειακό Αστυνομικό Διευθυντή Κρήτης Νίκος Σπυριδάκης για τα νέα του καθήκοντα.
Aναφέρει:
Κύριε Γενικέ Περιφερειακέ Αστυνομικέ Διευθυντή Κρήτης,
Αγαπητέ Νίκο
Τα θερμά μου συγχαρητήρια για την προαγωγή σου και για την ανάληψη των καθηκόντων του Γενικού Περιφερειακού Αστυνομικού Διευθυντή Κρήτης.
Η αναγνώριση του δύσκολου και επίπονου έργου σου και η επιβράβευση της πολιτείας είναι προσωπική τιμή αλλά και ιδιαίτερη τιμή για όλους εμάς τους συνδημότες σου των οποίων μεταφέρω τα ειλικρινή συγχαρητήρια.
Ευχόμαστε προσωπική και οικογενειακή ευτυχία, επιτυχία και η βοήθεια του θεού να κατευθύνει τις πράξεις σου.